ویپ چیست و چگونه کار میکند؟

VoIP چیست و چه کاربردی دارد؟

ویپ چیست؟ ویپ مخفف عبارت Voice over Internet Protocol است که با نام تلفن اینترنتی یا IP تلفنی نیز از آن یاد می شود. ویپ امکان استفاده از اینترنت(اینترنت داخلی) به منظور برقراری مکالمات تلفنی را فراهم می‌نماید و تلفن ویپ در مقایسه با تلفن‌های سنتی مبتنی بر خطوط سیم، از فناوری دیجیتال استفاده می‌کند. در واقع با استفاده از فناوری ویپ ، صدا توسط بسته‌های اطلاعاتی IP و از طریق اینترنت ارسال می گردد.

تلفن اینترنتی ویپ می‌تواند به منظور تامین خواسته فوق از سخت افزارهای شتاب‌دهنده استفاده کند و یا از ویپ در محیط مبتنی بر کامپیوترهای شخصی استفاده گردد. شبکه‌های مبتنی بر IP (ویپ) بر روی تمامی شبکه‌ها پشتیبانی می‌شود. از جمله شبکه سازمان‌ها، شبکه‌های خصوصی، شبکه‌های عمومی، شبکه‌های کابلی و همچنین شبکه‌های بی سیم ویپ در واقع بر روی تمامی شبکه‌ها قابل اجرا است.

ویپ چگونه کار می کند؟

در ابتدا، صدای دیجیتال شده در بسته‌های اطلاعاتی قرار می‌گیرد و پس از ارسال در مقصد(گوشی های مخصوص ویپ،تلفن های همراه، و نرم افزار های قابل اجرا در محیط ویندوز) مجددا به صدا تبدیل می‌‌شود. با ذخیره اطلاعات به فرمت دیجیتال می‌توان بر روی آنها کنترل بهتری را اعمال نمود. مثلا می‌توان آنها را فشرده، مسیرشان را تعیین و یا به یک فرمت جدید تبدیل نمود.

شبکه‌های مبتنی بر پروتکل TCP/IP از بسته‌های اطلاعاتی IP تشکیل می‌گردند که شامل یک هدر (برای کنترل ارتباطات) و یک payload به منظور مبادله داده است. سیستم ویپ VoIP از بسته های اطلاعاتی IP به منظور حرکت در شبکه و رسیدن به مقصد نهایی استفاده می‌کند.

#بی_حکمت_حساب وکتاب_نکنید

#محاسب_پرداز_حکمت

#نرم_افزار_هلو

https://mohasebpardaz.com/

برای انجام امورات شبکه و ویپ و اطلاع از قیمت ها ، سیستمهای مورد نیاز برای راه اندازی و دربافت مشاوره میتوانید با ما در ارتباط باشید.

02191008340

۰۲۱۲۶۴۱۲۳۶۶

۰۹۱۹۳۷۸۳۴۰۰

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا